Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trzecie światło stop świeci cały czas po zamknięciu auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trzecie światło stop świeci cały czas po zamknięciu auta

    Zamieszczone przez zielonooka_m
    Dziekuje wam za odpowiedz Pisze ogółem o modelu Octavi ze jest fenomenem, wiem że może to górnolotnie brzmi no ale taki temat sobie sama wybrałam.
    Chyba ogólnie A co do tematu to jakis fenomen to rzeczywiscie jest:

    z jednej strony fenomenalna (nomen omen) sprzedaz

    z drugiej strony niezrozumiala wrecz agresja pojawiajaca sie na haslo "skoda"
    na wszelkich forach (poza OCP

    Z jednej strony wszyscy kupuja 1.9 TDI, zeby go czipowac

    z drugiej stereotyp szkodziarza kapelusznika.

    Ale nie wiem czy to nie jest bardziej fenomen (polskiego?) internetu niz Octavii.
    Zreszta na tym forum tez nie ma dnia zeby ktos nie przypomnial przesmiesznych tekstow
    o mozliwych zastosowaniach gazu i literach na ktore kupuje sie samochody.

  • #2
    Trzecie światło stop świeci cały czas po zamknięciu auta

    Witam,
    Posiadam auto Octavia II 1.9 rok 2005.
    Po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi auta świeci cały czas pierwszy i ostatni segment trzeciego światła stop. Auto zamknięte jest centralką.
    Z czym może być związany ten problem?
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      czujnik światła stopu nad pedałem hamulca ?

      Komentarz


      • #4
        dokładnie tak jest jak rafau12 napisał.
        Marrat, sprawdź styk może gdzieś się trochę brudu dostało, lubi się blokować. jak nie pomoże to trzeba wymienić :wink:

        Komentarz


        • #5
          Marrat, naprawiłeś już tą usterkę? Bo u mnie jest podobnie, z tym że jak otwieram bagażnik, to te 2 segmenty gasną, a jak zamykam, to niestety palą się cały czas.

          Komentarz


          • #6
            Warto było by sprawdzić jak wyglądają złączki w klapie i na słupku ( tak jak idzie ten gumowy przepust po lewej stronie klapy ). Jeśli jest tam wilgoć to takie "cuda" są jak najbardziej możliwe.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Dziękuję kowal 2002 za podpowiedź, sprawdzę jutro, jak będzie widno. Próbowałem znaleźć bezpiecznik odpowiedzialny za to świecące 3 światło stop, wyjąłem bezpieczniki zarówno od stopu jak i od oswietlenia bagażnika, nic nie dało. Potem wyjmowałem każdy bezpiecznik, ale dalej lipa. Może ktoś wie jak wyłączyć to zasilanie, ewentualnie jak wyłączyć prąd do żarówek w bagażniku, skoro one mogą zwierać?

              Komentarz


              • #8
                Masz niżej schemat "klapy". X-y to żarówki tablicy rej, Z1 ogrzewanie szyby, a M25 to trzecie światło stop-u. Zasilanie do nich idzie bezpośrednio z modułu centralnej elektryki ( nad nogami kierowcy; na schemacie ten szary prostokąt na górze ); do żarówek wtyczka C 12-pinowa, do ogrzewania wtyczka K 10-pinowa. Po drodze jest jeszcze złączka przy tym przepuście do klapy. Stop idzie w tej samej wtyczce co ogrzewanie szyby ( złączka czarna, druga od świateł jest różowa ). Możesz też spróbować wyjąc przekaźnik ogrzewania szyby B5 ( oznaczony HHZG jest na środku panelu przekaźników,nad modułem centralnej elektryki ) może on "popuszcza" trochę prądu ( za mało żeby grzać szybę, ale wystarczająco dla LED-ów w lampce ).

                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  Dziękuję serdecznie za pomoc, zwłaszcza o tak późnej porze. Jutro w takim razie rozbiórka.

                  [ Dodano: Nie 07 Mar, 10 23:45 ]
                  Rozebrałem dzisiaj bok w bagażniku i to był strzał w 10. Okazało sie, że rozłączyła mi sie rurka od spryskiwacza tylnej szyby i zalała obie wtyczki. Wyczyściłem i teraz wszystko gra. Tym razem dla pewności zakleiłem rurkę niebieską taśmą, może sie komuś przyda poniższe zdjęcie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
                  ]"]404 Not Found

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X